Nasz serwis samochodowy oferuje sprawdzanie geometrii auta oraz ustawianie geometrii i zbieżności kół. Usługę wykonujemy z pomocą nowoczesnego i precyzyjnego urządzenia do pomiaru geometrii ustawienia kół i osi pojazdów.

Prawidłowa geometria kół to bezpieczeństwo i oszczędność opon

Właściwe wyregulowanie poszczególnych elementów zawieszenia w znacznym stopniu podwyższa bezpieczeństwo jazdy i wpływa na komfort i pewność prowadzenia pojazdu. Ma duży wpływ na równomierne zużywanie się opon i na oszczędność elementów zawieszenia i układu kierowniczego. Samochód z niewłaściwie ustawioną geometrią kół nie zachowuje właściwego toru jazdy na wprost i wymaga od kierowcy ciągłej korekty jazdy, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze i obniża komfort prowadzenia pojazdu. Na skutek dodatkowych oporów w czasie jazdy zwiększa też się zużycie paliwa w samochodzie. Podsumowując, widać, że regularne sprawdzanie geometrii pojazdu nie tylko wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, ale również oszczędza pieniądze właściciela auta.

Geometria kół polega na sprawdzeniu i korekcie kilku ustawień. Powinno się jej dokonywać raz w roku, najlepiej po sezonie zimowym, gdzie wpadnięcie w dziurę lub wyrwę zdarza się częściej niż w innym okresie. Należy sprawdzać geometrię również po kolizjach i wypadkach i we wszystkich przypadkach ingerowania w układ kierowniczy pojazdu, a nawet po zamontowaniu nowych opon. Ustawienia geometrii korygujemy według parametrów fabrycznych, ustalanych przez producentów samochodów dla każdego modelu auta. Zapraszamy do naszego serwisu.